ONLİNE RANDEVU DOKTOR TAKVİMİ RANDEVU
  • 0272 215 88 50 0533 949 82 08

KÖPRÜ DİŞ UYGULAMASI

Köprü diş uygulaması, diş eksikliği durumlarında gerçekleştirilen ve oldukça kısa bir süre içerisinde yapımı tamamlanan bir tedavi yöntemidir. Diş tedavisinde uygulanan bu yöntem, implant uygulamalarından daha az maliyetlidir ve bu sebeple hastalar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

Köprü diş uygulaması, ağızda bulunan iki gerçek diş arasında kalan boşlukları doldurmak suretiyle yapılan, eksik olan dişlerin yerini alan bir uygulamadır. Bu uygulamada, diş eksiklikleri doldurulurken iki uçta yer alan gerçek dişten destek alınır. Köprü diş ile küçük ya da büyük fark etmeksizin boşlukların doldurulabilmesi mümkündür. Ve bu uygulama, kullanılacak olan materyale, diş yapılırken kurulan bağlantıya göre çeşitlere ayrılmaktadır.

Köprü Diş Çeşitleri Nelerdir?

Diş hekimleri, hastalarına diş ve ağız sağlığı konusunda hizmet verirken sağlıklı olan diş dokularının korunmasına dikkat ederler. Dolayısı ile köprü diş uygulaması yapılırken de sağlıklı olan dokuların korunmasına yönelik olarak çeşitli köprü diş çeşitleri uygulanır. Köprü diş çeşitleri şunlardır:

·         Geleneksel Köprü Diş

·         Kanatlı (Maryland) Köprü Diş

·         Asma (Serbest Sonlu) Köprü Diş

Köprü diş uygulamasında farklı seçenekler olduğu gibi; kullanılan malzemelerde de çeşitlilik söz konusudur. Köprü yapımında kullanılan maddeler şunlardır:

·         Full Metal Madde

·         Zirkonyum Destekli Porselen Madde

·         Solid Zirkonyum Madde

·         Metal Destekli Porselen Madde

Köprü Diş Uygulaması Aşamaları Nelerdir?

Köprü diş uygulamasıkısa süre içerisinde gerçekleştirilir fakat bir günde yapımı tamamlanacak olan bir tedavi değildir; uygulamanın aşamaları vardır. Genel olarak, hastaların tedavi için ayırmaları gereken süre 7 gündür. Bu uygulama, yaklaşık olarak 7 gün içerisinde tamamlanırken hastaların iki kez muayeneye gitmesi gerekmektedir. Köprü diş uygulamasının aşamaları ise şu şekildedir:

·         İlk muayene

·         Köprü diş için ölçünün alınması

·         Geçici olarak köprü diş uygulamasının yapılması

·         İkinci muayene
YORUM YAP

Yorumlarınız yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
YORUMLAR