ONLİNE RANDEVU DOKTOR TAKVİMİ RANDEVU
  • 0272 215 88 50 0533 949 82 08

Dermal dolgu uygulamaları birbirinden farklı olan ancak genel hatta birbirlerini tamamlayan uygulamalardır. Yüz gençleştirme uygulamaları olan Dermal dolgu ameliyatsız yöntemlerden olduklarından dolayı sıklıkla tercih edilirler. Kişiler kırışıklıklarından kurtulmak, istenilen bölgelere hacim kazandırmak ve sağlıklarıyla ilgili sorun yaşamamak için ameliyatsız olan Dermal dolgu yöntemlerini tercih ederler. Özellikle göz kapaklarında, dudaklarda ve yanaklarda oldukça başarılı sonuçlar elde edilir.

Dermal Dolgu Nedir?

Dermal dolgular kırışıklıkları azaltan bir uygulamalardandır. Ancak uygulanma şekli ve hedef aldığı bölgeler farklıdır. Yüzde yer alan kırışıklıklarda, kıvrımlarda, buruşukluklarda, şekil bozukluklarında, çöküklerde ve yağ dokusu kayıplarında dermal dolgulardan faydalanılır. Dermal dolgu ile istenilen bölge iyileştirilir ve o bölgeye hacim kazandırılır. Derinin içine veya altına uygulanan dolgu enjeksiyonlarıyla istenilen görünüme kavuşulabilir. Dermal dolgulardaki etkiler de kalıcı değildir. Ancak düzeltici olan etkinin ne kadar süreceği kişilere göre değişiklik gösterir.

Yüz dolgu işlemleri yanaklara, alın bölgesine, dudak kenarındaki çizgilere, buruna, çeneye, alt çenedeki çizgilere ve kaşlara uygulanabilmektedir. Dermal dolgularda adı üstünde bir doldurma işlemi yapılır. Uygulanan Hyalüronik asit dolgular sayesinde doğal olan yüz konturları geri gelir. Yüz dolgu işlemi yaptıran kişilerde herhangi bir işlem yapıldığına dair bir izlenim olmaz. Bu kişileri görenler onları daha gençleşmiş ve dinlenmiş gördüklerini ifade ederler. Böylesine doğal bir sonuçtan dolayı ve dolgu işleminin yapılmasındaki rahatlıktan dolayı son yıllarda dermal dolgu yaptıranların sayısında gözle görülür bir artış olmaktadır.