ONLİNE RANDEVU DOKTOR TAKVİMİ RANDEVU
  • 0272 215 88 50 0533 949 82 08

Diş eti estetiği ya da diğer bir ifadeyle pembe estetik, diş etinin durumunu olması gerektiği hale taşımayı sağlayan uygulamalardır. Özellikle konuşurken ve gülerken çok fazla gözüken diş etleri kişilerin sosyal ve mesleki yaşamlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle diş eti estetiği oldukça sık tercih edilen bir uygulamadır. Hastalara hızlı, kesin ve kalıcı çözümler sunan diş eti estetiği sayesinde diş eti olması gereken standartlara kavuşmaktadır.

Diş Eti Estetiği Hangi Durumlarda Gerekli Olur?

Diş eti estetiği pek çok farklı durum sonucunda uygulanabilir. Kişilerin diş etleri gülümseme esnasında çok fazla gözüküyorsa, ön taraftaki diş etlerinde koyu kırmızı renk hali varsa ve lekeler oluşmuşsa diş eti estetiğinden fayda sağlanabilir. Ayrıca ön bölgedeki dişlerde de diş eti seviyeleri aynı değilse ve diş eti çekilmeleri mevcutsa bu durumlar da diş eti estetiği uygulamalarıyla çözülebilir. Diş eti estetiği genel anlamda estetik amacı taşır. Kişiler diş etlerindeki sorunlar nedeniyle derin bir kaygı hissederler ve diş eti estetiği ile bu kaygılarından kurtulma sağlarlar.

Diş Eti Estetiğinin Kişiye Sağladığı Avantajlar Nedir?

Kişiler diş etiyle ilgili yaşadıkları sıkıntıları ilk muayenede dile getirirler. Mevcut olan diş eti sorunları belirlenir ve gerekli olan tedavi planı oluşturulur. Tedavi yöntemleri sayesinde diş eti olması gerektiği hale getirilir. Sonrasında düzenli bakım ve kontrolle diş etlerinin korunması amaçlanır. Tüm bu tedavi süreci kişilere pek çok avantaj sunar. Kişiler diş estetiği sayesinde kaygılarından arınırlar. Ayrıca bu tedaviyle birlikte ağız ve diş yapısı da olması gerektiği gibi bir hal alır. Diş eti rahatsızlıklarının diş yapısını bozduğu ve diş kayıplarına neden olduğu düşünüldüğünde, diş eti estetiğinin sağladığı faydalar çok açıktır.

Diş eti estetiği sayesinde diş yapıları olması gerektiği gibi dizilir. Ayrıca diş uzunlukları da diğer düşlere göre düzenlenir. Pembe estetik diş iltihaplarının önlenmesinde oldukça fayda sağlar. Kişiler estetik bir görünüme kavuşurlar ve bu sayede gülüş kaygıları ortadan kalkar. Diş dokuları sağlığına kavuştuğundan dolayı da diş kayıpları engellenmiş olur. Diş eti kanamaları ve ağız yaraları da engellenir. Kişiler pembe estetik sayesinde hem sağlıklı hem de estetik bir diş yapısına sahip olurlar.