ONLİNE RANDEVU DOKTOR TAKVİMİ RANDEVU
  • 0272 215 88 50 0533 949 82 08

Diş Beyazlatma Dişlere Zarar Verir Mi?

Dış sağlığı, insanların çok önem vermesi gereken bir konudur. Dış üzerinde yapılan işlemlerin ise dişe herhangi bir zarar verip vermediğine dikkat edilir. Dişlerin daha iyi ve daha temiz bir görünüme sahip olması için diş beyazlatma işlemi yapılır. Bu tedavi ile dişler daha parlak ve daha temiz bir görünüme sahip olur. Tüketilen birtakım besin ve maddelerden dolayı ya da farklı bir nedenden dişlerde sararma veya koyuluk görülebilmektedir.

Afyon Diş beyazlatma uygulaması ile bu kötü renkler ortadan kalkar ve daha beyaz dişler ortaya çıkar. Diş beyazlatma uygulamasının dişe bir zararı bulunmamaktadır. Halk arasında bazı kişiler bu işlemin zararlı olabileceğini söylese de doktorlar tarafından yapılan diş beyazlatma herhangi bir zarara sebep olmaz. Diş beyazlatma işlemi, diş hekimleri kontrolünde ve bilinçli bir şekilde yapılır. Böylece dişler için zararsız bir işlem olmaktadır. Dişlere daha iyi bir görünüm kazandıran bu işlem, uzman hekim kontrolünde yapıldığı takdirde zararsız ve faydalı bir uygulamadır.

Zararsız Diş Beyazlatma Uygulaması Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma işlemi tamamen tarafsızdır. Uzman diş hekimleri, bu işlemin hiçbir zararının bulunmadığını söylemektedir. Ayrıca yapılan araştırmalar ile de diş beyazlatmanım tamamen zararsız bir uygulama olduğu kanıtlanmıştır. Aksini söyleyen kişilere itibar edilmemesi gerekir. Diş beyazlatma, bir diş hekimi kontrolünde yapıldığı sürece yararlı bir işlem olur ve dişlere hiçbir zararı bulunmaz.

Diş beyazlatma işleminden tam fayda alınabilmesi için tedavi süresince sigara, alkol, renkli içecekler ve benzeri şeyler tüketilmemelidir. Tedavi süresi boyunca doktor tavsiyelerine dikkat edilmeli ve dişlere iyi bakılması gerekir. Yetişkin olan ve birtakım sağlık sorunları bulunmayan herkese diş beyazlatma uygulaması yapılabilir. 18 yaşından küçük olanlara, kanser ve benzeri hastalıkların tedavisi görenlere ve hamilelere uygulanması sakıncalı olabilir.

Diş Beyazlatma İşleminde Dişlerin Zarar Görmemesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş beyazlatma, diş hekimleri tarafından kontrollü bir şekilde yapıldığı zaman dişe hiçbir zarar vermez. Bu yüzden hekim tavsiyesi alınmadan herhangi beyazlatma ürünü kullanılmamalıdır. Hekimlerin dediklerine tamamen uyulmalıdır. Böylece diş beyazlatma, dişe hiçbir zarar vermez.
YORUM YAP

Yorumlarınız yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
YORUMLAR

Burak Bayram

Merhaba, diş beyazlatma tedavisi uygulayınca dişlerimiz ilk gün ki gibi oluyor mu?

Murat Kaymak

Kısa süre önce Yusuf bey'den randevu alarak muayenesine gittim. Son derece kibar, anlayışlı ve güleryüzlü birisi. İlgi ve alakasından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.

Fulya Ören

Kısa süre önce Yusuf bey'e muayeneye gittim. Son derece kibar, anlayışlı birisi. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Esra Kaymak

Benim dişlerimde sigara ve kafein kullanımına bağlı olarak sararmalar mevcut dişlerimde beyazlatma tedavisi yaptırmak istiyorum. Bunun için sizden randevu almam yeterli mi?

Hasan Alıcıoğlu

Uzun süredir doğal yöntemlerle diş beyazlatmaya çalışıyordum. Ancak ne yaptıysam geçerli bir yöntem bulamadım. Bu makaleyle karşılaştıktan sonra bir uzmandan destek almanın faydalı olacağı kanısına vardım.

Burak Hasırcı

Merhaba doktor bey, dişlerimde kafein ve sigara kullanımına bağlı olarak sararmalar mevcut bu sararmaları klinikte tedavi ettirmeden geçirmem için bir şeyler mevcut mudur?