ONLİNE RANDEVU DOKTOR TAKVİMİ RANDEVU
  • 0272 215 88 50 0533 949 82 08

Çene Cerrahisinde Yapılan Hizmetler

Çene cerrahisi, ağız ve diş bölgesinde meydana gelen sorunların tedavi süreçlerini yöneten uzman kişilerdir. Cerrahi tedavi sürecini üstlenen çene cerrahları, diş hekimliği fakültesinin ardından 4 yıllık bir uzmanlık eğitimi alarak ağız ve Diş Sağlığı cerrahisi olmaktadırlar.

Çene cerrahlarının uzman olması, diş hekimlerinin tüm dallarını ve daha fazlasını kapsayan tedavileri yürütme yetkisine sahip olmaları anlamına gelir.

Çene Cerrahisinin Başlıca Tedavi Alanları

·         Diş Çekimi

·         20 Yaş Diş Çekimi

·         Çene Tümörleri Cerrahi Tedavisi

·         Dental İmplant Uygulaması

·         Gömülü Diş Operasyonu

·         Çene Kırıklığı Tedavisi

·         Çene Apse ve Kist Tedavisi

·         Çene Eklemi Tedavisi

·         Çene Hastalıkları Tedavisi

·         Çene Estetiği

·         Protez ve Ortodontik

·         Çene Dokuları Düzenlemesi Uygulaması

Çene Cerrahi bölümü, tüm ağız diş ve yapısı içerisine alınan bir daldır. Çene şekil bozuklukları gibi tüm alanları bir arada barındıran Çene cerrahları, işlerinde uzman kişilerden oluşur ve tedavi sürecinde hastalarıyla özel olarak ilgilenirler.

Gerekli prosedürleri profesyonelce yöneten çene cerrahları, doğumsal ya da sonradan meydana gelen çene sorunlarının, damak veya dudak yarıkları, çenenin alt ya da üst kesiminin ileride veya geride olması, buna bağlı olarak estetik görünümü ve çiğneme fonksiyonlarının verimli çalışmamasına yol açan tüm rahatsızlar için çözüm süreci üretmekteler.

Röntgen veya tomografi yolu ile teşhisin doktor tarafından net belirlenmesi üzerine, tanı tedavi süreci başlamaktadır. Ameliyat veya gerekli cerrahi operasyonlar için planlamada bulunan çene cerrahları, kişinin hayati fonksiyonlarını daha verimli şekilde kullana bilme yetisine kavuşturmaktadırlar.

Dr. Yusuf Atalay İle Kalıcı Çözümler

Yumuşak doku veya sert doku kapsamında şikâyeti bulunan hastalar çene cerrahları ile yapılacak operasyon ile estetik bir görünüme kavuşurken, fonksiyonlarında net çalışmasını sağlayabilirler. Çene kisti ya da apse gibi tüm ağız ve diş bölgesi rahatsızlıkları için Dr. Yusuf Atalay ve uzman ekibinden gerekli desteği alabilir, tanı tedavi sürecini başlatarak sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Dr. Yusuf Atalay alanında uzman ve kişiliği ile tüm hastalarıyla birebir ilgilenmekte ve onların taleplerini titizlikle profesyonel yaklaşım ile yerine getirmektedir. Çene, Ağız ve diş ile ilgili tüm şikâyetleriniz için yapılan tetkikler, cerrahi operasyonlar Dr. Yusuf Atalay ve uzman ekibi ile sizlere hizmet etmektedir.
YORUM YAP

Yorumlarınız yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
YORUMLAR

Burcu Kaya

Merhaba, diş dolgusu yapıyor musunuz acaba?

Hakan Çamlıdere

Daha önce Yusuf bey'e muayene olmuştum gayet memnun kalmıştım.

Tuğba Birsey

Merhaba, benim 20 yaş dişlerimin çekilmesi gerekiyor bu işlemi kliniğinizde yapabilir misiniz?

Yüsra Çevik

Merhaba, Yusuf bey gerçekten işinde son derece profesyonel bir doktordur. Daha önce kendisinden defalarca randevu aldım her defasında memnun kaldım.

Hasan Burak Akmeşe

20'lik diş çekimi için doktor beyden randevu almıştım. Kliniğine gittiğimde son derece güleryüzle karşılaştım ağrısız ve acısız bir şekilde diş çekim işlemini gerçekleştirdi. Kendisine teşekkür ediyorum.